Aeroplanët luftarakë të Serbisë fluturojnë në afërsi të kufirit me Kosovën

14:38 | 25 Shtator 2021

Situata në veri të Kosovës vazhdon të mbetet e paqëndrueshme, me barrikadat e serbëve që dita-ditës po shtohen dhe me policinë e Kosovës që vazhdon të kujdeset për sigurinë atje dhe për implementimin e ligjeve të Republikës së Kosovës.

Ndërkohë në afërsi të kufirit, Serbia po e vëzhgon situatën edhe me aeroplanë luftarak.

Kosovo Online ka publikuar sot një video, në të cilën shihen duke fluturuar në afërsi të kufirit me Kosovën, dy aeroplanët luftarak që dyshohet se janë të llojit MIG.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara