Google ADS

Abdixhiku takon Hovenierin, diskutojnë për vizionin euroatlantik të Kosovës dhe ecjen e ngushtë me SHBA-të

14:25 | 23 Maj 2024
K.B

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka njoftuar se ka pasur një drekë pune me ambasadorin e ShBA-ve në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Me anë të një postimi në Facebook, kreu i LDK-së ka shkruar se kanë bashkëbiseduar për vizionin euroatlantik të Republikës së Kosovës, si dhe ecjen e ngushtë me ShBA-të.

“Një drekë pune e rregullt, me ambasadorin e ShBA-ve në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Kënaqësi, si gjithëherë bashkëbisedimi e pajtimi për vizionin euroatlantik të Republikës së Kosovës, si dhe ecjen e ngushtë me ShBA-të në të gjitha rrugëtimet tona përpara!”, ka shkruar Abdixhiku./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale