Abdixhiku: Me rënien e familjes Jashari, lindi përpjekja finale për liri

10:32 | 6 Mars 2023

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka bërë homazhe në kompleksin memorial në Prekaz për nderë të 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së.

Abdixhiku tha se në përvjetorin e Epopesë së UÇK-së nderohet rënia e familjes Jashari dhe aty lindi përpjekja për liri.

“Sot nderojmë 25 vjetorin e Epopesë së UÇK-së, nderojmë datat 5,6 dhe 7 mars të vitit 1998, ku në këtë tempull të sotëm rënë heroikisht familja Jashari, komandanti legjendar Adem Jashari dhe me këtë rënie të tyre lindi edhe përpjekja jonë finale për liri, për shtet dhe për pavarësi”, tha Abdixhiku./arbresh.info/