Mehmeti tregon se me çka u përballen Policia e Kosovës në veri

17:22 | 13 Tetor 2021

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, është deklaruar pas tensioneve në veri të Mitrovicës.

Ai tregoj se policët në veri jane ballafaquar me situata të ndryshme ku edhe janë gjuajtur në veri me armë dhe granata dore.

“Tetë zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime gjatë këtij aksioni por janë jashtë rrezikut për jetë. Zyrtarët policorë janë sulmuar edhe me bomba dore”, tha ai./arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara