6,402 raste aktive me coronavirus në Kosovë

07:14 | 11 Maj 2021

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 106.489 raste nga 556.365 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.210 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 97.877 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6,402./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara