Numërohen të gjitha votat në Gjilan, ky kandidat shkon si i pari në balotazh

22:52 | 18 Tetor 2021

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave për zgjedhjet lokale në komunën e Gjilanit.

Sipas të dhënave të KQZ-së kandidati i VV-së, Alban Hyseni shkon si i pari në balotazh me 44.43% të votave, i ndjekur nga Lutfi Haziri i LDK-së me 43,81%.

Në vendin e tretë është Leonora Morina Bunjaku nga PDK me 8.24%, kurse në vendin e katërt renditet Nazim Gagica i AAK-së me 2.45%.

Në këtë Komunë do të ketë balotazh mes Hysenit dhe Hazirit. Balotazhi pritet të mbahet më 14 nëntor./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara