31 raste pozitive dhe asnjë i vdekur në 24 orë

15:16 | 14 Tetor 2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit 31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjeve, ndërsa janë shëruar 150 të tjerë.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë dhënë 7.154 doza të vaksinës.

Gjithashtu 654.325 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Ndërsa që prej fillimit të pandemisë në Kosovë janë dhënë 1.483.260 doza të vaksinës. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara