Vëllai ther vëllain në Prishtinë, policia gjen substanca naroktike në vendin e ngjarjes

09:55 | 18 Shtator 2021

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një person në Prishtinë rreth orës 12:40.

Siç thuhet në raportin e Policisë, personi i arrestuar e ka therur vëllain e tij me thikë për motive ende të panjohura.

Viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor, kurse Policia në vendin e ngjarjes kanë konfiskuar thikën me të cilën besohet se është kryer vepra dhe substanca narkotike të llojit marihuanë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.