Haradinaj për incidentin në veri: Kur isha unë kryeministër, serbët s’guxonin të bënin ashtu

22:25 | 31 Janar 2021

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj ka komentuar tentim-vizitën e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit në veri.

Tha se në kohën kur Haradinaj ishte kryeministër, s’kanë ndodhur incidente të tilla në atë pjesë të Kosovës.

‘Edhe Vuçiqi edhe në disa raste struktura serbe në veri ofendojnë institucionet e Kosovës. Me ju thanë të drejtën sa kam qenë unë kryetar i qeverisë s’ka guxuar me ndodh kështu. Vuçiqi ka pasur kujdes”, tha Haradinaj.

Haradinaj pas zgjedhjeve të 14 shkurtit kërkon të zgjidhet president i Kosovës.

Lajmet më të lexuara