Google ADS

Moti sot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe borë

07:00 | 15 Janar 2024
E.G

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu të cilat vonë gjatë natës parashihen të shndërrohen në fjolla bore.

Sipas IHMK-së, reshjet do të jenë të intensitetit të ulët deri mestar, shkruan Arbresh.info.

Kurse temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1  gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Po ashtu bëhet e ditur se do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale