Kurti mirëpritet nga kryetari i Vjenës para samitit

22:21 | 7 Dhjetor 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti mori pjesë në pritjen e organizuar nga Kryetari i Vjenës, Michael Ludwig, që i paraprinë Samitit të Liderëve të Socialistëve dhe Demokratëve të Ballkanit Perëndimor.

Kjo u bë e ditur nga Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media.

Aty, kryeministri Kurti së bashku me Kryetarin e Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, patën mundësi që të shoqërohen dhe të diskutojnë me pjesëmarrësit e Samitit që do të mbahet nesër. ​/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale