Avokati dhe motra e serbit të arrestuar në Zveçan arrijnë tek Pallati i Drejtësisë

12:11 | 26 Shtator 2023

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka përfunduar seanca dëgjimore ndaj dy të dyshuarve për sulmin terrorist në Banjskë.

Para objektit të Gjykatës Themelore në Prishtinë janë parë edhe avokati dhe motra e serbit të arrestuar në Banjskë.

 

Prokuroria ka kërkuar caktimin e masës prej 30-ditë paraburgim ndaj sulmuesve./Arbresh.info/

30 ditë paraburgim ndaj dy të arrestuarve serbë për terrorizëm në Banjskë

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme