17 vite nga vdekja e Ibrahim Rugovës, nesër Osmani bënë homazhe te varri i tij

17:23 | 20 Janar 2023

Nesër bëhen 17 vite që kur është ndarë nga jeta Presidenti historik, Dr.Ibrahim Rugova.

Për nderë të kujtimit dhe trashëgimisë së tij, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të vendosë kurorë tek varri i presidentit Rugova në lagjen Velani në Prishtinë.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media nga Zyra e Presidentes.

Ceremonia e vendosjes së kurorave do të filloj nga ora 10:00.

“Me rastin e 17 vjetorit të vdekjes së Presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, për nder të kujtimit dhe trashëgimisë së tij, nën përkujdesjen e Presidentes së Republikës së Kosovës, SH.S. Dr. Vjosa Osmani Sadriu, organizohet ceremonia e vendosjes së kurorave. Të pranishëm do të jenë liderë institucional dhe ambasadorë të akredituar në Kosovë”, thuhet në njoftim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale