Abdixhiku reagon për tollovinë lidhur me vaksinimin e 65 vjeçarve

09:43 | 14 Maj 2021

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar më fluksin e madh të qytetarëve për tu vaksinuar më vaksinën anti-covid.

Përmes një postimi në facebook, Abdixhiku është shprehur se aktualisht Qeveria është në gjumë.

Postimi i plotë:

Papërgjegjësi!

Ky s’është vaksinim. Është akt i dërgimit të t’moshuarve në përballje për jetën.

Një Qeveri e tërë në gjumë!, thuhet në postimin e Abdixhikut.

Kujtojmë se sot ka rifilluar vaksinimi i të moshuarve mbi 65 vjet në sallën 1 tetori.

Kjo ka bërë që para qendrës të krijohet grumbull i madh i të moshuarve./arbresh.info/

May be an image of 1 person, standing dhe ambiente të jashtme

May be an image of 1 person, standing dhe turmë

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe wrist watch

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara