Pas 20 vitesh të ndarë, çifti mban premtimin dhe martohet

13:15 | 18 Korrik 2018

Dy të dashuruar vendosën ti japin fund romancës në të 20-at duke i premtuar njëri-tjetrit se do të martohen nëse do mbeten beqarë.

Mairi Gordon, 45 vjece dhe Rhys McLellan, 43 vjec i ritakuan sërish pas dy dekadash dhe u martuan në mars të vitit 2017.

Ndjenja e dashurisë nuk ishte shuar që prej 1995 që bënë premtimin se do martohen nëse do mbeten beqarë deri në të 40-at.

Grimierja Mairi tha: “Nuk e harroj kurrë ditën që u ndamë kur ishim të rinj dhe dhamë premtimin. Ende nuk e besoj që e bëmë këtë.” Ajo e përshkruan Rhys si dashurinë e jetës së saj dhe e takoi për herë të parë në 2009 pas ndarjes. “Shkova në një sfilatë mode me një mik që e organizonte për fondacionin Columbas. Rhys ishte vullnetar dhe shkuam të pinim nga një gotë pas shfaqjes. Nuk kisht asgjë ndryshe, ne flisnim sikur të mos ishim ndarë kurrë”, tha ajo.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara