Kafka 13 milion vjeçare tregon ngjashmëritë mes njerëzve dhe majmunëve

21:48 | 9 Gusht 2017

Njerëzit si specie kanë ecur mbi tokë prej 300,000 vitesh e më shumë dhe tash është zbuluar një kafkë fëmije që provon jo vetëm këtë, por edhe ngjashmëritë e pamohueshme  me majmunët, transmeton arbresh.info.

Studiuesit kanë treguar se paraardhësit tanë të largët kanë pasur ngjashmëri me shimpanzetë të cilët kanë jetuar në Afrikë rreth 6-7 milion vite më parë.

Këto zbulime janë pritur keq duke parë që e avancojnë edhe më tej teorinë e evolucionit duke thyer bestytnitë religjioze./Arbresh.info/

4alesi-partially-excavated 5alesi-block-lifted

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara