Infermierja përballet e vetme me sulmuesin e armatosur

16:36 | 25 Gusht 2018

Ky është momenti i pabesueshëm kur një infermiere e guximshme ballafaqohet me një agresor i armatosur me thikë për të shpëtuar pacientët e saj.

Yusuf Aka gjuajti me thikë në spitalin mbretëror të Leicester mëngjesin e 16 janarit të këtij viti.

22-vjeçari, nga Grovebury Walk, Leicester, pranoi se shkaktoi dëmtime të rënda trupore, plagosje, grindje dhe posedim të një arme sulmuese.

Gjatë procesit gjyqësor u dëgjua se Aka iu afrua dy burrave dhe pa paralajmërim qëlloi me thikë në shpinë njërin prej tyre.

Pas një përpjekjeje të shkurtër, ai hyri në spital duke mbajtur ende thikën.

“Veprimet e anëtarëve të stafit të cilët shpejt morën kontrollin e situatës dhe larguan njerëzit nga rruga e tij, ishte e lavdërueshme dhe ata duhet të jenë krenarë për atë që ata arritën”, tha Chris Symmonds.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara