Horoskopi kinez: Ngjyra e portofolit tregon nëse do të keni para

02:16 | 1 Tetor 2017

Nëse dëshironi të tërheqni shumë para në jetën tuaj, atëherë duhet të kujdeseni për ngjyrën e portofolit. 

Sipas horoskopit kinez janë pesë ngjyra dhe secila prej tyre ka të bëjë me një lloj të  caktuar të personalitetit, gjithmonë në varësi të elementeve tokë, ajër, zjarr dhe ujë, transmeton portali arbresh.info

E kuqe – duhet ta përdorin njerëzit elementi i të cilëve është zjarri dhe toka. Kjo është një ndër ngjyrat që më së shumti tërheq pasuri dhe bollëk. Gjithashtu neutralizon edhe energjinë negative.

Blue e errët – duhet ta përdorin njerëzit elementet e të cilëve janë druri dhe uji. Kjo ngjyrë simbolizon bollëkun dhe portofoli me këtë ngjyrë nuk duhet të mbahet nga njerëzit e lindur në elementin e zjarrit ose metalit.

E zezë – duhet ta përdorin njerëzit elementet e të cilëve janë druri ose uji. Kuletën me ngjyrë të zezë nuk guxoni ta lini asnjëehrë pa para, në mënyrë që të sjellë prosperitet në jetën tuaj.

Ngjyrë kafe – duhen ta përdorin njerëzit elementet e të cilëve edhe toka ose metali. Kjo ngjyrë sjell pasuri dhe nuk duhet të përdoret nga njerëzit e lindur në elementin e zjarrit ose ujit.

Gjelbërt- duhet ta përdorin njerëzit elementet e të cilëve janë druri ose zjarri. Kjo ngjyrë është zgjedhja e duhur nëse doni një fillim të ri financial./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara