A e dini për çfarë gënjejnë Pandat?

21:35 | 8 Janar 2018

A e dini për çfarë gënjejnë Pandat?

Panda është një nga kafshët në listën e kafshëve në zhdukje, transmeton arbersh.info.

Ka vetëm një numër shumë të vogël që ende jetojnë, dhe të gjitha ato jetojnë në kopshte zoologjike, sidomos në Kinë.

Është bërë e ditur nga një kopsht zoologjik në Kinë, Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding,  kanë treguar se Pandat zakonisht shtiren kinse janë shtatzëna vetëm që të marrin më shumë ushqim nga kujdestarët e Parkut.

Kjo ndodh shumë shpesh në këtë park ka bërë të ditur shefi i saj./Arbersh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara