Bimë në Mars? Ja pema e rritur 3 metra lart në Planetin e Kuq (FOTO/VIDEO)

09:52 | 24 Prill 2017

Të githë e dijnë që Marsi është një planet djerrinë, i thatë dhe i ftohtë dhe se uji në gjendje të lëngshme është e pamundur të ekzistoj atje në sipërfaqe.

Megjithatë, pretendohet se janë gjetur dëshmi se Planeti i Kuq mund të ketë qenë dikur i mbushur me vegjetacion të gjelbër, transmeton arbresh.info.

Në një imazh të shpërndarë në internet shihet një trung i lashtë që qëndron rreth tre metra lart që dëshmon se shumëllojshmëri të bimëve kanë ekzistuar ose ekzistojnë ende në Mars.

Pamjet janë publikuar për herë të parë në You Tube nga Paranormal Crucible.

Edhe pse ky mund të jetë një nga shumë shkëmbinjtë që janë gjetur në Planetin e Kuq, teoritë konspirative besojnë se kjo mund të jetë provë se jeta ishte prezente në Mars./Arbresh.info.

3f789ff700000578-4434226-image-a-44_1492814539629 3f789fe700000578-4434226-image-a-43_1492814240855 3f789ff300000578-4434226-image-a-53_1492814598177

Shpërndaje në rrjete sociale