5 ‘alienë’ zbulohen në Peru

14:06 | 14 Korrik 2017

Gjatë konferencës “Mumjet e Nazcas” në Lima të Perusë, entuziastët e UFO-ve dhe gazetarët kanë diskutuar zbulimin e pretenduar të mbetjeve të alienëve në afërsi të Nazcas.

Ufologjisti i mirënjohur dhe gazetari  Jaime Maussan ka thënë se rreth 5 trupa janë gjetur në dy muajt e fundit, duke pohuar se mbetjet posedojnë cilësi “më afër zvarranikëve sesa njerëzit”, transmeton portali arbresh.info.

Ai shpjegoi se trupat janë mbi 1700 vjet të vjetra, gjë që përputhet me afatin kohor në të cilin besohet se janë krijuar linjat Nazca (gjeografi ose vepra arti të formuara nga linjat e tërhequra në tokë).

Maussan përfshinte rreze X të mbetjeve të mumifikuara për të kundërshtuar pretendimet e bëra pas zbulimit fillestar në qershor, se ato ishin të falsifikuara ose të bëra nga hedhja e suvas.

“Alieni” i ruajtur mirëpret zbulimin e fundit të muajit të kaluar, që supozohet se ishte i gjatë 6 inç (168 cm), kishte tri gishta të gjatë dhe një kafkë të zgjatur.

Maussan ka kohë që është kritikuar për promovimin e ekzistencës së jashtëtokësorëve në Tokë me prova të dyshimta./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara