Sonte nis edicioni i 20-të i festivalit ‘ReMusica’

13:01 | 13 Shtator 2021

Sonte, duke filluar nga ora 19:00, nis edicioni i 20-të i festivalit Remusica.

Festivali do të hapet me performancë nga sopranoja Elbenita Kajtazi dhe Camille Lemonnier në piano, të cilën do të mund ta ndiqni në formë dixhitale në Remusica TV.

Organizatorët e këtij festivali përmes një njoftimi  bën të ditur se ReMusica shënon 20 vjetorin e saj, duke thënë se ky edicion një vështrim në arritjet e deritashme, si themel i vlefshëm e asaj që do të pason, transmeton arbresh.info.

Sivjet, disa nga aktivitetet e festivalit do të mbahen në formë fizike, siꞔ janë puntoritë dhe ligjeratat, ndërsa koncertet nga artistë të mirënjohur do të mbahen në formë dixhitale. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale