MKRS me ceremoni përkujtimore shënon 85 vjetorin e lindjes së Bekim Fehmiut

17:45 | 31 Maj 2021

Ministria e Kulturës të martën do të organizojë ceremoni përkujtimore me rastin e 85 vjetorit të lindjes së aktorit të madh shqiptar, Bekim Fehmiu.

Sipas njoftimit ceremonia do të realizohet më 1 qershor 2021, ora 17:30, në Kino Armata në Prishtinë ku do të përkujtohet jeta dhe vepra e Bekim Fehmiu/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara