Festivali Ndërkombëtar i Letersisë, do të fillojë me 10-13 shtator

15:56 | 7 Shtator 2021

Festivali Ndërkombëtar i Letersisë (POLIP), do të mbahet më datë 10-13 shtator.

Për tri ditë me rradhë, polip-i i këtij viti do ti mbledhë shkrimtarët, gazetarët, poetët e artistët vendorë, rajonalë e evropianë rreth temës “Cancel Culture” për të performuar, diskutuar, lexuar e prezantuar krijimet e tyre e për të vazhduar miqësinë e nisur 10 vite më parë.

Kujtojmë se ky është edicioni i XI-të i këtij festivali.

Një nga ngjarjet e rëndësishme në polip-in e këtij viti është edhe diskutimi me shkrimtaren e njohur turke Elif Shafak e cila do të  bashkangjitet online të dielen për të diskutuar mbi punën e saj, trendet letrare e ndikimin e letërsisë në zhvillimet shoqërore.

Ndërkaq, si pasojë e masave kundër Covid-19, Festivali këtë vite do të mbahet online përmes web faqes dhe rrjeteve sociale të Qendra Multimedia. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara