Elbenita Kajtazi prezanton Kosovën në BBC Cardiff Singer of the World

12:08 | 17 Qershor 2021

Sopranoja shqiptare, Elbenita Kajtazi mahniti të gjithë me performancën e saj në skenën botërore të konkursit të këngës në BBC Cardiff Singer of the World.

Për herë të parë në histori ajo ka prezantuar Kosovën në këtë garë ndërsa interpretoj një repertor të larmishëm të veprave botërore dhe shqiptare.

Në mesin e veprave ishte edhe kënga shqipe “Agimet Shqiptare” e kompozuar nga Avni Mula, e përmes së cilës duket se ajo ka shprehur mallin për atdheun, njofton Ministria e Kultures.

Paraqitja në një skenë të tillë ku u shoqërua me një orkestër të tërë dëshmoi edhe një herë që sukseset e saj nuk kanë mbarim.

Prezantimet e tilla na bëjnë krenar gjithmonë ndërsa i urojmë shumë sukses në këtë konkurs./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara