Bëhen ”bashkë” arkivi i Kosovës e i Shqipërisë, merr pjesë Kryeministri Kurti

21:32 | 31 Korrik 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër do të marr pjesë në panairin e Librit të Vjetër, të Rrallë dhe të Përdorur dhe dy ekspozitat e Arkivit të Kosovës dhe të Shqipërisë.

Në këtë panair i pranishëm, do të jetë edhe poeti Xhevdet Bajraj.

Këtë e ka bërë të ditur drejtori i shtëpisë botuese “Armagedoni”, Berat Dakaj përmes një njoftimi në facebook.

Njoftimi i plotë:

Nesër, me fillim nga ora 13.00, në hollin e Teatrit Kombëtar të Kosovës kemi takim me poetin Xhevdet Bajraj.
Panairin e Librit të Vjetër, të Rrallë dhe të Përdorur dhe dy ekspozitat e Arkivit të Kosovës dhe të Shqipërisë nesër do t’i vizitojë kryeministri Albin Kurti me fillim nga ora 12.30. Gjithashtu, kryeministri Kurti do të marrë pjesë edhe në takimin me poetin Bajraj.
Mirë se vini!/arbresh.info/

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara