BE i ndanë Jeton Nezirajt çmimin “Evropiani i vitit”

14:03 | 10 Maj 2018

BE i ndanë Jeton Nezirajt çmimin “Evropiani i vitit”

Të mërkurën më 9 maj, Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë i ka dorëzuar dramaturgut kosovar Jeton Nezirajt çmimin “Evropiani i Vitit”, shkruan arbresh.info.

Ky çmim i ndahet individëve puna dhe arritjet e të cilëve kanë promovuar idenë dhe vlerat evropiane.

Çmimin “Evropiani i vitit” e ka dorëzuar shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova së bashku me krye parlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj si dhe me fituesen e parë të çmimit “Evropiani i vitit”, kampionia olimpike Majlinda Kelmendi.

/Arbersh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara