Aktori Zymberaj fiton çmimin prestigjioz Jacques Lacarier për Inovacion dhe Eksperimentim

18:44 | 12 Korrik 2021

Aktorit kosovar, Mentor Zymberaj, i është akorduar çmimi prestigjioz Jacques Lacarier për Inovacion dhe Eksperimentim, shkruan arbresh.info.

Lajmin për ndjekësit e ka bërë të ditur edhe vetë aktori, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook.

Ky çmim, Zymberajt iu nda për shfaqjen e “Ëndrrat e Hamletit” nga Nina Mazur, bazuar në tragjedinë e Ëilliam Shakespeare “Hamleti, Princi i Danimarkës”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara