Google ADS

E jashtëzakonshme: Grupi i parë muzikor që do të performoj në hapësirë

11:58 | 20 Korrik 2022

Grupi i njohur muzikor “The Chainsmokers” do të shkruajnë historinë në vitin 2024.

Drew Taggart dhe Alex Pall do të bëhen artistët e parë që do të mbajnë një koncertë jashtë planetit tokë, shkruan arbresh.info

Siç raportohet, ata përmes një kapsule do të dërgohen në stratosferë, ku pritet të performojnë.

Kompania private për eksplorimin e hapsirës “World View” pritet që të realizoj këtë concert me bendin e njohur të muzikës ‘pop’.

“Ne gjithmonë kemi ëndërruar që të shkojmë në hapsirë dhe do të bashkëpunojmë me World View që ta bëjmë këtë aventurë dhe eksperiencë”, thanë “Chainsmokers” në një komunikatë për “AP”. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme