Google ADS

Cila është shija juaj e preferuar e akullores? Kjo tregon shumë për personalitetin tuaj

18:58 | 21 Gusht 2021

Psikologu dhe eksperti i ushqimit Greg Tucker thotë se akullorja është një ushqim ‘qetësues’ që shumë e lidhin me kujtimet e lumtura të fëmijërisë.

Prandaj, ai beson se shija e preferuar e akullores thotë shumë për ne, transmeton portal arbresh.info

Ai beson se ngrënia e akullores na sjell qetësi dhe ndjenjë të kënaqësisë, ndërsa shija që zgjedhim flet shumë për ne.

Vanilje: Idealizëm, ndershmëri, pafajësi

Çokollata: Sensualiteti, joshja, prirja për filtrim dhe dramatizim

Luleshtrydhe: Tërheqje, naivitet, pafajësi

Karamel: Rastësia, pakujdesi, vetëbesim

Menta: Hedonizëm, besnikëri, relaksim

Rum: Jokonformizëm, rebelim, pakujdesi

Fistek: Sofistikim, këmbëngulje, me stil të mirë

Lajthi: Besnik, i/e thjeshtë, me këmbë në tokë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale