Në Manastir të Maqedonisë lind viçi me dy koka

19:33 | 20 Prill 2021

Në fshatin Lazhec të Manastirit më 16 prill ka lindur viç me dy koka, kafkë të ngjutur, dy palë sy dhe goja.

Viçi merr frymë rregyllisht, por veterinerët thonë se mudnësitë e tij për të mbijetuar janë të vogla.

Më poshtë mund t’i shihni fotografitë e viçit të siguruara nga Tomislav Georgiev./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara