Google ADS

KRU ‘Prishtina’: Sanohet gypi i ujit të pijshëm në fshatin Hajvali

13:34 | 16 Mars 2020
Arbresh.info

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se është sanuar gypi me diametër 250 milimetra në fshatin Hajvali.

Kompania thotë se tashmë qytetarët në Hajvali, Veternik, Çagllavicë dhe Miradi do të kenë ujë të pijshëm.

“Të nderuar konsumatorë të fshatit Hajvali, Veternik, Çagllavicë dhe Miradi. Me sukses e përkushtim përfundoi sanimi i tubit të ujit fi 250 mm në fshatin Hajvali, nga sërish ekipet më të mira teknike që ka ujësjellësi i Prishtinës”, thuhet në njoftim. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale