Zbulohen vaksinat false që paraqesin rrezik për shëndetin

23:19 | 22 Prill 2021

Autoritetet meksikane thanë se vaksinat e rreme paraqesin një “rrezik shëndetësor” pasi u gjetën doza të falsifikuara në Meksikë dhe Poloni.

Agjencia Meksikane për Rregullimin e Barnave njoftoi dje se doza të rreme të vaksinës të prodhuara nga Pfizer-Biontek u zbuluan në shkurt dhe se ato ishin shitur dhe përdorur qartë, raporton AP, transmeton portal arbresh.info

Rastin e ka konfirmuar edhe vetë kompania Pfizer.

Autoritetet meksikane njoftuan se gjetën tre shishe bosh të dozave të rreme të vaksinave Pfizer në shkurt, gjë që sugjeron që midis 15 dhe 18 njerëz ishin vaksinuar me vaksina të rreme./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara