Shkeli masat anti Covid, mbyllet lokali në Kumanovë

14:26 | 20 Janar 2021

Inspektorati Shtetëror i Tregut së bashku me SPB- Kumanovë, mbrëmë kanë mbyllur një lokal në Kumanovë për shkak se kishte shkelur masat anti Kovid, duke punuar pas orës 18:00.

“Dje rreth orës 19.20, nëpunësit policor nga Sektori për Punë të Brendshme Kumanovë, kanë kryer kontroll në një lokal në rrugën ” Profersor Mijakoviq”.

Gjatë kontrollit është konstatuar se lokali ka punuar jashtë orarit të lejuar të punës dhe në të janë hasur 10 persona në mesin e të cilëve edhe vetë pronari i lokalit”, thuhet në njoftimin e policisë./alsat

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara