Mungesa e oksigjenit, reagojnë nga SHSKUK-ja

13:58 | 8 Dhjetor 2020

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se ditëve të fundit ka pasur kërkesa në rritje për furnizim me oksigjen.

Përmes një njoftimi për media bëhet e ditur se megjithatë, institucionet shëndetësore vazhdojnë të furnizohen conform kërkesave dhe nevojave.

Njoftimi i plotë:

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, njofton se për shkak të rritjes së numrit të pacientëve të spitalizuar, ka pasur kërkesa në rritje për furnizim me oksigjen dhe institucionet shëndetësore vazhdojnë të furnizohen konform kërkesave dhe nevojave.

Lidhur me trajtimin e pacientëve, mjekët janë profesionistë dhe kanë kompetencë të plotë të vendosin se në cilin stad pacientët transferohen për trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si institucioni i vetëm terciar shëndetësor në vend.

Shpërndaje në rrjete sociale