Mënyra se si t’i jepet fund COVID-19 në fokus të G20

15:26 | 28 Tetor 2021

Në Samitin e G20 tema kryesore do të jetë gjeja e mënyrës së si t’i jepet fund pandemisë së COVID-19.

Këtë e ka thënë Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

“Në Romë, 20 ekonomitë më të mëdha do të diskutojnë se si t’i jepet COVID-19, përgatitjet më të mira në botë për të ardhmen dhe sigurimi i një rimëkëmbje globale”, është shprehur ajo.

Më tej, Von der Leyen, ka theksuar se do të diskutohet edhe për ndryshimet klimatike.

Sipas saj deri në mes të vitit 2022, synimi është që 70 përqind e botës të jetë e vaksinuar./klankosova/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara