Katër qytete të Shqipërisë kanë dalë nga lista e të prekurve me COVID-19

12:11 | 28 Prill 2020

Janë katër qytete të Shqipërisë, të cilat janë prekur nga COVID-19, por të gjitha rastet janë shëruar.

Lezha me 14 raste, Rrogozhina dhe Tropoja me nga 4 raste dhe Mallakastra me 1 rast.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, 9 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarve, duke e çuar totalin e të shëruarve nga COVID-19 në 431.

Ndërkohë në total në vendin tonë janë infektuar 750 persona nga të cilët 30 kanë humbur jetën./oranews

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara