Google ADS

Bullgaria miraton dozën e katërt kundër koronavirusit

20:19 | 24 Qershor 2022

Ministria bullgare e Shëndetësisë ka miratuar dozën e katërt të vaksinës kundër Covid-19.

Kështu, nga data 27 qershor do të mundësohet dhënia e një doze të dytë përforcuese për të gjithë personat mbi 18 vjeç, transmeton portal arbresh.info

“Pfizer” dhe “Moderna” janë vaksinat që do t’u ipen qytetarëve të Bullgarisë.

Doza e katërt e vaksinës antikoide mund të jepet të paktën 4 muaj pas dozës së parë përforcuese.

Një certifikatë europiane do të lëshohet për dozën e dytë përforcuese./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme