155 raste të reja e dy të vdekur nga koronavirusi në Maqedoni

17:07 | 7 Gusht 2020

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë bërë 1845 testime, dhe 155 raste të reja të covid-19 janë regjistruar, transmeton portali arbresh.info.

Rastet e reja sipas komunave:

– Shkupi 51

– Kumanovë 11

– Dibër 2

– Shtipi 13

– Prilep 4

– Tetovë 10

– Struga 3

– Manastir 1

– Ohër 6

– Kavadarci 14

– Gostivar 22

– Gjevgjeli 1

– Probistip 1

– Demir Hisar 4

– Makedonski Brod 5

– Vinica 2

– Kichevo 3

– Negotino 2

Dy persona janë të vdekur, një pacient nga Shkupi dhe një pacient nga Shtipi.

Sot Instituti i Shëndetit Publik regjistron 127 pacientë të shëruar nga:

– Shkupi 40

– Kumanovë 17

– Shtipi 22

– Prilep 6

– Veles 2

– Manastir 2

– Gostivar 5

– Radovish 10

– Krushevo 1

– Probistip 5

– Demir Hisar 1

– Makedonski Brod 3

– Kratovo 1

– Sveti Nikole 12

Janë bërë gjithsej 111791 testime për Covid-19 në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar që nga fillimi i epidemisë është 11554, numri i pacientëve të shëruar është 7607, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3428./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara