Google ADS

Vërshime në SHBA, nëntë të vdekur

20:32 | 17 Korrik 2017

Të paktën nëntë persona nga një familje kanë humbur jetën nga vërshimet pas shirave që u ngjanin monsuneve në shtetin amerikan të Arizonës.

Një 27-vjeçar, bashkëshortja e të cilit është zhdukur, gjithashtu mungon, transmeton portali arbresh.info.

Më shumë se 100 persona ishin duke u larë në zonë kur përmbytja goditi gati pa paralajmërim.

Përmbytja e shpejtë goditi në Cold Springs, pranë Payson, të shtunën, duke rrëmbyer njerëzit poshtë lumit verior të Verde.

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë gjetur trupat e nëntë viktimave, disa prej të cilëve u gjetën deri në dy milje poshtë lumit.

Katër të tjerë – një çift i martuar dhe dy fëmijët e tyre të vegjël – u shpëtuan nga ekipet e helikopterëve dhe u trajtuan për hipotermi./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale