Ushtarët ukrainas: Rusët kanë shumë më shumë njerëz dhe armë se ne

23:16 | 22 Qershor 2022

Në një intervistë me Khromadsky, ushtarët e plagosur ukrainas thanë se forcat ruse kanë dukshëm më shumë njerëz dhe armë sesa ata.

“Është një nga granatat tona kundrejt rreth 20 granatve të tyre. Dhe unë po flas vetëm për artilerinë, për të mos përmendur raketat thërrmuese,” tha një ushtar, transmeton portal arbresh.info

“Shkuam në pozicione për të zëvendësuar brigadën. Po vinte brigada jonë, kompania jonë. Dhe po goditej me tanke, avionë, helikopterë dhe predha”, tha një tjetër ushtar.

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka theksuar se Rusia do të intesifikoj luftën në Ukrainë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale