Tusk: Evropa duhet të përgatitet për më të keqen më Trump-in

16:18 | 27 Qershor 2018

Tusk: Evropa duhet të përgatitet për më të keqen më Trump-in

Sipas presidentit të këshillit Evropian Donald Tusk, unioni atlantik është në një presion të jashtëzakonshëm për shkak të politikave të Presidentit Trump, transmeton arbresh.info.

“Pavarësisht që unë po shpresoj për më të mirën ne duhet të përgatitemi për skenarin më të keq të ngjarjeve” është shprehur Tusk.

Javën e kaluar Trump kishte thënë që nëse BE nuk I heq tarifat ndaj SHBA-së, administrimi I tij do ta vë një tarifë 20% në të gjitha makinat që vijnë në SHBA.

Këto marrëdhënie janë acaruar që kur SHBA i ka rritur tarifat për çelik dhe bakër gjatë muajit të kaluar./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale