Spiderman takohet me Papa Françeskun

18:05 | 24 Qershor 2021

Personazhi shumë i dashur për fëmijët ‘Spiderman’ u takua me të parin e Kishës Katolike Romake, Papa Françeskun.

Burri me një kostum kuq dhe kaltër që iu kishte ngjitur për trupi, priti me durim radhën e tij i rrethuar nga priftërinj me uniforma më serioze. Kur erdhi radha e tij, ai ia zgjati dorën papës dhe ia dha një maskë të Spiderman, shkruan Metro transmenton portali arbresh.info

Prania e tij në oborrin e Pallatit Apostolik rrezikoi “të rrezikonte popullaritetin e papës” të veshur me të bardha.

Spider-Man, personazhi i preferuar i fëmijëve, pozoi edhe me publikun.

Kujtojmë se, i riu, i punësuar në një port në Liguria, ka qenë vullnetar në spitale për disa vjet për të ndihmuar fëmijët e sëmurë të qeshin përsëri, ndërsa vetëm gjatë pandemisë ai ka postuar 1400 video të fëmijëve. / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara