SHBA, regjistron rreth 189 mijë raste të reja me COVID-19

11:08 | 22 Janar 2021

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shënuar 188,952 raste të reja dhe 3,955 viktima me COVID-19.

Sipas Universitetit të Johns Hopkins, deri më tani janë shënuar 24,627,882 raste të konfirmuara duke përfshirë edhe 410,105 viktima, transmeton arbresh.info

Vaksina antiCovid

Së paku 37,960,000 vaksina janë siguruar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, prej tyre 17,546,374 vaksina janë administruar, shkruan CNN./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara