Shangai raporton rastet e para me COVID-19 pas dy muajsh

09:12 | 22 Janar 2021

Distrikti i Huangpu, në Shangai ka raportuar gjashtë raste të reja me koronavirus, raste të para që nga nëntori i vitit të kaluar.

Pacienti i parë rezultoi pozitiv pas testimit të stafit të Qendrës Universitare të Kancerit në Shangai, transmeton arbresh.info

Sipas një komunikate të lëshuar nga Komisioni i Shëndetit në Shangai, 72 raste të kontaktit janë testuar dhe kanë rezultuar negativ, shkruan CNN./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara