Rriten rezervimet për pushime pas nisjes së vaksinimit kundër Covidit

12:45 | 19 Janar 2021

Kompanitë që merren me organizimin e pushimeve kanë raportuar rritje në rezervime, pasi që tashmë ka nisur dhënia e vaksinave anti-Covid.

Kjo gjë u ka dhënë shpresë njerëzve që do të mund të udhëtojnë shpejt jashtë vendit, transmeton portali arbresh.info

Përkundër një serie negative të njoftimeve për pushime ditëve të fundit,  përfshirë edhe mbylljen e korridoreve ajrore dhe fjalëve për kujdes të shtuar nga ministritë e vendeve të ndryshme, ka shenja që ata që janë në rendin e parë të vaksinimit kanë nisur me planifikimin e udhëtimet dhe se janë të gatshëm të marrin pushim këtë vit.

Asociacioni i udhëtimit Abta tha se ka dëgjuar nga mbi 50 anëtarët sa numëron kjo shoqatë në rezervime të hershme më shumë se sa zakonisht.

Saga, e cila specializohet në pushime për moshën mbi 50 vjeç, raportoi rritje të numrit të rezervimeve për këtë vit dhe tjetër./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara