Rikthehet Covidi| Pekini rikthen masat, mbyll parqet, muzetë dhe qendrat tregtare

11:27 | 22 Nëntor 2022

Pekini ka vendosur të mbyllë parqet, qendrat tregtare dhe muzetë, pas rritjes së rasteve me Covid.

Qeveria kineze ka filluar testimin masiv në shumë qytete, duke rritur shqetësimet për ekonominë e saj dhe duke zbehur shpresat për një rimëkëmbje të shpejtë. Kina raportoi 28,127 raste të reja të hënën, raporton Reuters.

Në Pekin, rastet po arrijnë nivele të reja çdo ditë, ndërsa qeveria i ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale