Google ADS

Re e madhe toksike mbi Bruksel

17:48 | 23 Nëntor 2017

Një re e madhe tymi që mendohet të jetë helmuese ka përfshirë Brukselin, duke bërë që të evakuohen 200 persona në rrethinë.

Banorëve u është thënë që të qëndrojnë brenda dhe të mbajnë dyert e dritaret mbyll, pasi një re masive përfshiu periferinë belge, transmeton portali arbresh.info

Era e fortë që u përhap bëri që njerëzit të kolliten, rreth gjashtë kilometra nga vendi ku shpërtheu një zjarr në fabrikën Milcamps.

Deri tani nuk raportohet për të lënduar, por dëmet janë të mëdha. Stafi prej 50 personash që ishin prezent në fabrikë në kohën e zjarrit janë evakuuar dhe janë të gjithë të sigurt./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale