Google ADS

Princi Harry dhe Meghan Markle dënojnë sulmin rus dhe “qëndrojnë me popullin e Ukrainës”

00:06 | 25 Shkurt 2022

Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan, Dukesha e Sussex-it, kanë lëshuar një deklaratë përmes të cilës kanë theksuar se “qëndrojnë me popullin e Ukrainës”, ndërsa kanë dënuar sulmin rus.

Duke postuar në uebsajtin e tyre jofitimprurës Archeëell, një zëdhënës i çiftit mbretëror e bëri të qartë qëndrimin e tyre – dhe u kërkoi udhëheqësve botërorë të bënin të njëjtën gjë, transmeton portal arbresh.info

“Princi Harry dhe Meghan, Duka dhe Dukesha e Sussex-it dhe të gjithë ne në Archeëell qëndrojmë me popullin e Ukrainës kundër kësaj shkeljeje të ligjit ndërkombëtar dhe humanitar”, thuhet aty, “dhe inkurajojmë komunitetin global dhe udhëheqësit e tij të bëjnë të njëjtën gjë”./independent/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale