Policia në Britani i gjen 70 mijë funte të fshehura në sandviçë

08:01 | 18 Shtator 2023
E.H

Një shofer kamioni është arrestuar në Britani të Madhe pasi policia sekuestroi 70,000 funta të maskuara si sanduiçe.

Paratë, të mbështjella me fletë kallaji, u zbuluan në kabinën e automjetit të shoferit në Harwich në Essex .

Policia po kryente kontrolle rutinë kur vunë re kamionin duke ecur në drejtim të gabuar, ndoshta në një përpjekje për të shmangur zbulimin, shkruan SkyNews transmeton Arbresh.info.

Shoferi, 28-vjeçari Marius Raczynski, u arrestua me dyshimin për pastrim parash pasi policia gjeti një çantë në kabinën e tij që përmbante pako.

Oficerët punuan me specialistë të pastrimit të parave dhe krimeve të rënda për të siguruar një akuzë.

Raczynski është burgosur për 20 javë për fshehje të pasurisë kriminale pasi u deklarua fajtor në Gjykatën e Chelmsford Crown.

Shpërndaje në rrjete sociale